Yerli Malı Haftasında Çölyaklı Çocuklar

Glutensiz yaşamını paylaş
Diğer çölyaklılara faydalı olmak için bir şeyler yaz!
Hemen başla!

efeninannesi

Yeni üye
11 Ara 2019
6
2
6
İstanbul
Oğlum Çölyak hastası, ilkokul 2. sınıf öğrencisi. Yetişkinlerde ne kadar zor bilmiyorum ama çocuklarda Çölyak' la mücadele etmek çok zor. Arkadaşları önünde bir şeyler yerken kendisinin yiyemiyor oluşuna çok üzülüyor. Ee tabi bu durum beni de çok üzüyor. Tam bunlara alışmaya çalışırken bir de Yerli Malı Haftası başladı. Sağ olsun sınıf öğretmenimiz Efe' nin alerjisini öğrendiği andan itibaren bize hep destek oldu, hassasiyet gösterdi. Ama böyle etkinliklerde oluyor maalesef. Yapmamasını istemeye de hakkımız yok. Bütün velilerden yapacakları şeylerin listesini alıp aynılarının glutensiz olanını Efe için yapmayı düşünüyorum :confused: Umarım Efe için zor bir hafta olmaz :(

Zeynep

Moderatör
9 Ara 2019
15
18
6
Kars
Sevgili Efe' nin annesi merhabalar:) Bende sınıf öğretmeniyim ve Çölyak hastasıyım. Efe' yi de sizi de çok iyi anlıyorum. Öğretmeninizle görüşmelisiniz . Eminim ki Efe' nin üzülmesini o da hiç istemiyordur. Bir yol bulacaktır mutlaka. Zorluklar elbette var ama hiç üzülmeyin beraber bu zorlukları aşabilirsiniz. Üstelik artık Milli Eğitim Bakanlığı Çölyak Hastalığı konusunda çok daha hassas. Çölyak hastası öğrencilere hassasiyet gösterilmesi için yazılar gönderiliyor okullara. Zaman içerisinde Efe için her şey daha kolay olacak hiç merak etmeyin. Efe daha çok küçük yaşta sağlıklı beslenmeye başladı bir de bu tarafından bakın ;)

• Like
Tepkiler: efeninannesi