İçeceklerde Gluten var mı?

Glutensiz yaşamını paylaş
Diğer çölyaklılara faydalı olmak için bir şeyler yaz!
Hemen başla!

senaa

Yeni üye
9 Ara 2019
13
5
6
Bursa
Yediklerime çok dikkat ediyorum ama içecekler konusunda aynı hassasiyeti gösteremiyorum. Açıkçası içeceklerde glüten olmaz diye düşünüyordum. Şalgamın üzerinde Glutensiz yazısını görünce şaşırdım. Glutensiz diye belirtme gereği duyduklarına göre içeceklerde de glüten olabiliyor demek ki. Hangi içeceklerde glüten var ? Bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirim. Ben senelerdir diyet yapıyorum ama içeceklere hiç dikkat etmedim. :cry:

Zeynep

Moderatör
9 Ara 2019
13
17
6
Kars
Merhabalar. Evet maalesef içeceklerde de var gluten. Paketli olan bütün gıdalara dikkat etmek gerekiyor aslında. Gazlı içeceklerde gluten bulunmuyor diye biliyorum. Ayranda gluten yok fakat paketlerini incelemenizde fayda var. Çayda gluten yok ama paketli poşet çaylardan kullanacaksanız dikkat etmeniz gerekiyor. Çaykur, Lipton, Doğadan, Dere ve City Farm markalarında gluten yok diye biliyorum. Fiero, Tikveşli ve SEK markalarının sıcak çikolatası glutensiz. Kahve için ben kahve dünyasının kahvelerini tüketiyorum. Hem çok lezzetli hem de glutensiz. Shazilli markasının kahveleri de glutensiz. Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin Türk kahvesi de glutensiz ürünler arasında. Benim hatırladıklarım şimdilik bunlar. Ama siz yine de bu ürünleri tüketirken ambalajlarını kontrol edin lütfen.

• Like
Tepkiler: senaa