Glutensiz Ağlayan Pasta

Glutensiz yaşamını paylaş
Diğer çölyaklılara faydalı olmak için bir şeyler yaz!
Hemen başla!

Pelin

Yeni üye
9 Ara 2019
9
6
6
RİZE
Merhabalar. Muhteşem bir tarif paylaşacağım sizinle. Abartmıyorum harika bir tarif:) Çikolata ve Krem Şanti ikilisinin içinde bulunduğu nadir hafif tatlılardan. Üstelik Çok pratik.Denemenizi tavsiye ederim.

Malzemeler:

Kek için;

• 1 adet Dr. Oetker Glutensiz Kakaolu Kek Karışımı
  • 3 adet yumurta
  • 150 ml süt (Kutunun arkasında su yazıyor ama ben süt ile yapıyorum harika oluyor.)
  • 100 ml (1/2 su bardağı) sıvı yağ
Krem Şanti için;
  • 1 paket Dr. Oetker Glutensiz Krem Şanti
  • İçerisine katacağınız malzemeler paketin üzerinde yazıyor.
  • Malzemelerini mikser ile çırpıp buzluğa koyun, katılaşıncaya kadar buzlukta bekletin.
Çikolata Sosu için;
  • 1 paket Dr. Oetker Çikolata Sosu
  • İçerisine katacağınız malzemeler paketin üzerinde yazıyor.
  • Malzemeleri karıştırıp ocağın üzerinde güzelce hazırlayın sosu ardından soğumaya bırakın.
Hazırlanışı:

Öncelikle belirtilen malzemeler ile kekini hazırlayıp yağlanmış borcama dökün ve fırna verin. Kek pişerken çikolata sosunu ve Krem Şanti' sini hazırlayın. Krem Şanti' yi buzluğa koyun, çikolata sosunu da soğumaya bırakın. Kek piştikten sonra keki de soğumaya bırakın. Unutmayın malzemelerin hepsi soğuk olacak. Yoksa krem şanti eriyor ve istenmeyen bir görüntü oluşuyor. Soğuyan kekin üzerine güzelce krem şantiyi yayın ardından krem şantinin üzerine çikolata sosunu dökün. Daha sonra pastanızı dolapta bekletip servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.
ccc62e6e-2850-4c81-be42-bf9a35603e95.JPGfa251649-66a8-4da4-816f-e18306220f80.JPG70d5eab5-d3b8-4497-9fa9-1f4fa66ab97d.JPG8ba4e487-fb38-4a2a-a0a3-0f7e133d5ce7.JPGIMG_4347.JPG