Gluten Alerjen Uyarısı Vermeyen Firmalar

Glutensiz yaşamını paylaş
Diğer çölyaklılara faydalı olmak için bir şeyler yaz!
Hemen başla!

senaa

Yeni üye
9 Ara 2019
13
5
6
Bursa
Çölyak, ilk öğrendiğinizde başınıza gelen talihsiz bir hastalık olsa da zaman içerisinde bir yaşam biçimi olmaya başlıyor. Artık hastalık olarak değil de diyet olarak bahsetmeye başlıyorsunuz.

Evet, çölyak aslında bir diyetten ibaret. Ama bazen bizim için işler çok zorlaşıyor. Düzelteyim insanlar zorlaştırıyorlar. Bildiğiniz üzere yapmamız gereken tek şey gluteni yani arpayı,buğdayı, çavdarı hayatımızdan çıkarmak. Ama gluten dediğimiz bu şey maalesef raflardaki çoğu gıdaya dolaylı yollarla da olsa giriyor. Tamam hiç alakası olmadığı halde gluten içeren gıdalara da razıyım kabullendim bunu artık ama hiç alerjen uyarısı vermeyip neden bizim için işleri daha da zorlaştırıyorlar anlamıyorum.

Bazı firmalar mutlaka her gıdasının içerik kısmına Alerjen uyarısı yazıyor. Bu konuda Dr. Oetker oldukça hassas davranıyor. Bende böylelikle gönül rahatlığıyla alışveriş yapıyorum. Ama alerjen uyarısı vermeyen firmalarda var. Firmaların bu konuda hassas olmasını çok isterdim. En çok şikayet ettiğim konulardan bir tanesi bu maalesef.

Lütfen bütün firmalar ürünlerine alerjen uyarısı yazsın. Bizler için gerçekten çok önemli bu.

• Like
Tepkiler: Zeynep