Çölyak Hastalığı Erkekler İçin Neden Daha Zor?

Glutensiz yaşamını paylaş
Diğer çölyaklılara faydalı olmak için bir şeyler yaz!
Hemen başla!
11 Ara 2019
3
1
1
Adana
Merhaba. Ben diyet yapmayı beceremiyorum hiç. Çok zorlanıyorum şu an. Zaten normalde de mutfakla aram hiç iyi değildi. Şimdi iki kat zorlanıyorum. Kahvaltı, yemek hiç bir öğünümü sağlıklı yapamıyorum. Dışarda da nasıl yemek seçeceğimi bilmiyorum. Artık ciddi ciddi diyeti bıraksam mı diye düşünüyorum. Çölyak hastalığı erkekler için çok daha zor bence. Nasıl başa çıkıyorsunuz siz? Neler yapmam gerekiyor alışmak için?

• Like
Tepkiler: efeninannesi

efeninannesi

Yeni üye
11 Ara 2019
6
2
6
İstanbul
Erkekler için çok zor haklısınız ama bir de çocuklar var. İnanın onlar için de çok zor. Biz büyükler kendimizi idare edebiliyoruz ama çocuklar öyle olmuyor. Her an gözünüzün önünde tutmak istiyorsunuz ama o da mümkün değil. Allah yardımcınız olsun.

senaa

Yeni üye
9 Ara 2019
13
5
6
Bursa
Merhaba. Anladığım kadarıyla daha çok başındasınız, mutfakla ilginizde olmayınca zorlanıyorsunuz. Ama pes etmeyin hemen. İlk başlarda hazır siparişlere yönelin biraz. Bu forumda da görmüştüm birkaç tane öneri. Çok güzel yiyecekler hazırlayıp kargoyla gönderiyorlar. O süreçte de biraz mutfağa girmeye, bir şeyler denemeye çalışın. Emin olun ilerleyen zamanlarda çok daha kolaylaşacak işiniz. Çaba gösterin biraz yeter ki. İnanın başlarda herkes için çok zor. Sakın pes etmeyin.